Časté dotazy

Zkoušení a výběr šatů

Je třeba se na zkoušení předem objednat?

Na výběr svatebních šatů je nutné se předem objednat v našem online rezervačním systému, abychom se Vám mohli naplno věnovat. Rozhodně ale doporučujeme se objednat i na výběr společenských šatů nebo pánských obleků a doplňků. Tak budete mít přednost před zákazníky, kteří přijdou bez objednání.

Pro zkoušení svatebních šatů rezervujeme vždy 1 hodinu. Na uvítanou dostanete sklenku prosecca a k dispozici Vám bude naše asistentka, která Vám pomůže vyzkoušet pokud možno co nejvíce šatů. Zkoušení velice usnadní, pokud si přinesete fotky cca 6-10 šatů, které Vás z naší nabídky zaujaly.

V soboty a po pracovní době je možné se objednat na VIP zkoušku svatebních šatů. VIP Zkoušení znamená, že celý salon uzavřeme pro soukromé zkoušení pouze pro Vás a Váš doprovod. Takové zkoušení je možné v sobotu za poplatek 500 Kč/hod a ve všední dny po 18:00 za poplatek 400 Kč/hod.

Až dva poplatky za zkoušení ve výši 300 Kč/hod Vám při uzavření objednávky odečteme.

Můžu si přivést doprovod?

Můžete přijít sama, nebo v doprovodu až 3 lidí. Nicméně doporučujeme vzít s sebou blízké, kteří budou znát a respektovat Váš vkus a Vaši představu. Abychom zajistili uvolněnou atmosféru s nevěstou ve středu pozornosti, doporučujeme nechat malé děti doma. Výběr svatebních šatů by měla být komorní záležitost v klidu a plném soustředění na pocit nevěsty, a ne na to, že roční dítě kamarádky pláče, že už chce spát, a dítě druhé kamarádky také pláče, protože potřebuje nakojit.

Můžu si objednat delší zkoušku?

Pokud víte, že potřebujete na výběr svatebních šatů více času, doporučujeme Vám objednat si dvě zkoušky s časovým rozestupem minimálně několik dní. Z našich zkušeností není dlouhé zkoušení ku prospěchu, ale spíš ke škodě. Po dvou hodinách je už nevěsta přehlcená a ztrácí přehled, jednotlivé šaty jí splývají dohromady a neví, kde jí hlava stojí. Naopak je dobré se na to vyspat a nechat vše uležet. Při druhé zkoušce šatů můžete čerpat ze své předchozí zkušenosti a už budete mít víc jasno. Objednání svatebních šatů je důležitý krok, do kterého by se nevěsta neměla nechat tlačit, pokud si není jistá.

Při potvrzení objednávky Vám budou až dva poplatky za zkoušku ve výši 300 Kč odečteny. Pokud změníte názor nebo datum svatby, u nás můžete svou objednávku kdykoli změnit. Samozřejmě bez pokut.

Co si mám přinést na zkoušení svatebních šatů?

Nejdůležitější je vhodné spodní prádlo nejlépe tělové barvy, a to především kalhotky - 100% doporučujeme tělové bezešvé. Boty potřeba nejsou, v salonu máme při zkoušení k dispozici stupínky. Je také velmi praktické mít s sebou gumičku nebo sponu na sepnutí vlasů.

Zkoušení velice usnadní, pokud si přinesete fotky cca 6-10 šatů, které Vás z naší nabídky zaujaly a ráda byste si je vyzkoušela. Pak už jen stačí ten správný doprovod. A abyste si mohli vybírání šatů opravdu užít jako ve filmu, na přání Vám naservírujeme ke zkoušení vychlazené prosecco.

Jak moc předem si mám vybírat šaty?

Ideální doba na výběr svatebních šatů je mimo svatební sezónu - od listopadu do března, kdy jsou téměř všechny naše šaty k dispozici ke zkoušení. Pokud přijdete vybírat šaty během sezóny, je potřeba počítat s tím, že nebudete moci zkoušet šaty, které se právě připravují, jsou vydané, nebo jsou v čistírně.

Pokud si svým výběrem nejste 100% jistá, nebo se Vám v mezičase výrazně změnila postava, nezoufejte. V našem salonu si můžete svou objednávku kdykoli a bez poplatků změnit. Jedinou podmínkou je, že nové šaty nesmí být na toto datum už obsazené.

Dostupnost šatů

Jaké velikosti šatů máte?

V salonu v Uh. Hradišti máme šaty velikosti 30 - 56, v Brně 30 - 46. Krejčovsky upravujeme velikost i délku, můžeme uspokojit nevěsty s jakoukoli postavou, a to i velmi atypickou, vysokou, drobnou i nadměrnou. Těhotným nevěstám do 7. měsíce dokážeme na míru upravit i klasické svatební šaty, nemusíte vybírat jen z těhotenských. Šaty dokážeme upravit i nevěstám se skoliózou.

Dají se u vás šaty koupit nebo půjčit?

Všechny svatební šaty u nás v salonech jsou dostupné k půjčení, nebo ve výprodeji v našem outletu. Jako značkový salon navíc nabízíme možnost zakoupení kterýchkoli šatů z aktuální kolekce našich značek, které zastupujeme. Jako další variantu nabízíme našim nevěstám i možnost ušití svatebních šatů na míru v našem Atelieru SVATKA.

Cenovou nabídku a dobu dodání poskytneme na dotaz. Jako oficiální distributor dodržujeme ceny stanovéné našimi značkami.

Kolik je půjčovné svatebních šatů?

Ceny půjčovného v Uherském Hradišti jsou od 8.000 do 22.000 Kč, v Brně 10.000 až 29.000 Kč, záleží, z jaké kolekce si vyberete. Jsme značkový salon, proto dodržujeme doporučené ceny stanovené našimi značkami.

Luxusní šaty Pronovias se pohybují od 15.000 do 22.000 Kč, Haute Couture kolekce Atelier Pronovias 18.000 až 29.000 Kč. Kolekce White One by Pronovias 10.000 až 15.000 Kč. Svatební šaty Bianco Evento nabízíme ve výprodeji za příjemných 7.990 až 10.900 Kč.

V ceně půjčovného je zahrnuta krejčovská úprava velikosti a délky šatů na míru, vytvoření spínání vlečky a čištění před a po použití.

Můžu si vyzkoušet i šaty, které máte na druhé pobočce?

Po předchozí domluvě si své svatební šaty můžete vyzvednout a vrátit v libovolné pobočce. Vybrat a objednat si je ale musíte v jejich domovské pobočce. Pokud se Vám líbí naše nabídka z druhého salonu, stačí Vám tedy jen jedna cesta na výběr šatů. Všechno ostatní pak už zařídíme my. Před svatbou šaty převezeme, takže krejčovskou zkoušku, vyzvednutí a vrácení už můžete vyřídit tam, kde to máte blíž.

Mám svatbu 6.6. - máte ještě nějaké volné šaty?

Na každý termín svatby máme většinu šatů volnou. Jinak bychom museli každý týden půjčovat stovky šatů. Přesto máme na některé svatební termíny stop stav, což znamená, že již nebereme další objednávky. Je to tak proto, že chceme udržet vysokou kvalitu našich služeb a všechny šaty pro naše nevěsty upravit před svatbou na míru. Musíme je také čerstvě vyčistit a vyžehlit. Na přípravě jedněch svatebních šatů strávíme průměrně 20 hodin práce. Proto na každý termín přijímáme jen tolik objednávek, kolik jsme schopni stihnout připravit v takové kvalitě, abychom uspokojili naše náročné klientky.

Objednávka

Jak si u vás zamluvím své šaty?

Pro vytvoření rezervace je především potřeba znát datum svatby. Na toto datum Vám pak budeme šaty blokovat. Jakmile si vybere své vyvolené šaty, zapíšeme si do objednávky všechny údaje a změříme si Vás. Pak je třeba složit převoditelnou rezervační platbu ve výši 50%, aby byla objednávka platná. Zbylých 50% je třeba doplatit nejpozději v den vyzvednutí šatů.

Objednávka není závazná, dokud není uhrazený rezervační poplatek ve výši 50%. Datum i obsah své objednávky můžete změnit.

Co když se moje zamluvené šaty do mé svatby příliš opotřebují?

Každé šaty mají omezenou životnost. Obzvlášť některé materiály jako tyly a šifony jsou velmi choulostivé na zatrhávání. Proto o ně pečujeme a poškozené nebo potrhané části vyměňujeme a opravujeme. Materiály na opravy nakupujeme přímo od Pronoviasu, aby se zajistila stejná kvalita i barva látek. Pokud jsou šaty již celkově obnošené, nahradíme je za nový kus. Víme, že naše nevěsty jsou náročné - průměrně svatební šaty zapůjčíme tak třikrát, než je vyřadíme.

Můžu svou objednávku změnit?

Můžete. Pokud si nejste jistá svým výběrem nebo je potřeba svatbu odložit, pro nás to není problém. Našim nevěstám umožňujeme změnit obsah i datum objednávky po dobu až tří let. Nebudeme vám účtovat žádnou pokutu a vše spolu znovu vybereme. Jediný důležitý předpoklad je ten, aby nový model nebyl již na Vaše datum rezervován. Při změně za levnější model je půjčovné počítáno průměrem obou cen s ohledem na poměr délek rezervace.

Co když potřebuji objednávku zrušit?

Stalo se něco neočekávaného a musíte svatbu zrušit nebo odložit? Nic se neděje, u nás Vám žádné peníze nepropadnou. Rezervační poplatek můžete i po částech použít na jakékoli jiné zboží nebo služby z naší nabídky. Po zrušení objednávky od nás dostanete voucher v plné výši Vaší rezervační platby, který u nás můžete využít po dobu tří let.

V případě zrušení objednávky do 30 dnů od data uzavření propadá ve prospěch Svatebního salonu Svatka 25% z celkové ceny objednávky, při pozdějším zrušení pak celá rezervační platba ve výši 50%. U objednávek na zakázku je stornopoplatek vždy 50% z ceny objednávky a není z nich možné čerpat voucher. Zrušení objednávky je nutné provést písemně přes náš kontaktní formulář.

Je možné vypůjčit šaty na delší dobu?

Standardní doba pronájmu šatů je 3-4 dny. Pokud máte třeba svatbu v zahraničí a potřebujete si šaty u sebe nechat více dní nebo dokonce týdnů, není problém se na tom domluvit.

Půjčovné je v tomto případě řešeno a navrženo individuálně - rozhodující faktor je především sezóna (např. červen x leden), dále pak závisí na konkrétním modelu a termínu. Výše příplatku je v rozmezí 0% - 70%. Například příplatek při blokaci šatů na dva víkendy je většinou ve výši 30% půjčovného.

Otěhotněla jsem. Co teď?

Většinu našich svatebních šatů je možné upravit pro těhotné nevěsty cca do 5. měsíce. Některé jdou upravit i na větší bříško. Pokud ale budete mít svatbu až v 9. měsíci, čekáte dvojčata, nebo máte prostě už hodně velké bříško, máme k dispozici i těhotenské svatební šaty. Pokud u nás už rezervaci máte, zavolejte nám a zkonzultujeme spolu případné možnosti úprav Vašich šatů.

Naše služby

Můžu si u vás půjčit i závoj a boty?

V našem salonu nabízíme všechny doplňky pro nevěstu i ženicha. Je u nás možné zapůjčit také luxusní závoje a bolerka Pronovias, jejichž pořizovací ceny jsou mimo finanční možnosti většiny nevěst. Ne vše je ale možné pouze zapůjčit. Například boty v salonu pouze prodáváme.

Půjčujeme: spodničky, závoje, bolerka, kožíšky, deštníky

Prodáváme: obuv, spodní prádlo, punčošky, podvazky, šperky

Můžu si objednat i šaty, které nemáte skladem v salonu?

Jakýkoliv model značky Pronovias, Atelier Pronovias, Pronovias Privée nebo White One, který se ještě vyrábí, Vám rádi objednáme k prodeji, po domluvě případně i k zapůjčení. Takovou objednávku je třeba podat dostatečně dopředu - minimálně 4 měsíce, protože ne všechny velikosti a verze modelů jsou skladem. Jako značkový salon dodržujeme ceny stanovené našimi značkami. Pro cenovou nabídku půjčovného/prodeje vybraných šatů nám napište přes náš kontaktní formulář.

Upravíte mi šaty na míru?

Ano. V našem salonu děláme i složité krejčovské úpravy. V ceně půjčovného máte krejčovskou úpravu velikosti a délky + spínání vlečky. Není problém šaty zúžit či povolit, zkrátit ramínka nebo zúžit rukávy.

Můžete u nás proto vybírat z velkého množství šatů, které jsme schopni na Vaši velikost upravit. I s velmi malými nevěstami si umíme běžně poradit. Rozhodně se nemusíte bát, že by pro Vás šaty na zakázku byly jediná možnost. Dokážeme upravit šaty i nevěstám se skoliózou a těhulkám.

Musím přijet na další zkoušku před svatbou?

Ano. Šaty je třeba na Vás přesně upravit, aby vše perfektně padlo. Asi 2-3 týdny před svatbou si zavoláte a domluvíme si termín krejčovské zkoušky, neboli fitting. Na tuto zkoušku je třeba mít s sebou boty a spodní prádlo, které na sobě budete mít ve svatební den. Vše si našpendlíme a šaty si připravíme pro úpravu délky a velikosti přesně na Vaši postavu. Potom je čerstvě vyčistíme a nažehlíme a ve čtvrtek/pátek před svatbou si je před vyzvednutím naposledy zkusíte, jestli vše sedí. Vemte si s sebou i tentokrát svatební boty. Případné nedokonalosti upravíme na počkání - rezervujte si proto na vyzvednutí celkově asi hodinku.

Jaké další služby nabízíte? Děláte i koordinaci?

Nejsme svatební agentura. Nabízíme slavnostní oblečení a doplňky k půjčení a prodeji.

Kompletní přehled našich služeb najdete na stránce SLUŽBY v hlavním menu
Půjčujeme a prodáváme svatební a společenské šaty
Půjčujeme a prodáváme závoje, bolerka, spodnice a další doplňky
Prodáváme spodní prádlo, svatební střevíčky, šperky a ozdoby do vlasů
Půjčujeme a prodáváme luxusní pánské obleky
Prodáváme pánské slim fit košile, boty a další doplňky

Máme vybavenou krejčovskou dílnu
- krejčovská úprava šatů a obleků na míru
- šijeme svatební šaty na zakázku
- máme vlastní modistku - vyrobíme vám závoje a další doplňky na zakázku

Svatební den

Co když se něco pokazí?

Když se něco pokazí, nezmatkujte a zavolejte nám na mobil (pro urgentní případy mimo pracovní dobu volejte na 777 64 11 13). Určitě spolu vymyslíme řešení. Pokud se třeba poškodí zip, přispěcháme na pomoc. Když například nedrží spínání vlečky, stačí prsty trošku přimáčknout úchytný háček tak, aby z něj už poutko nepadalo.

Co dělat při ušpinení?

Může se stát, že se ve víru svatebního veselí něco rozlije nebo přišlápne a vznikne tak flek na šatech. Pokud se Vám stane nějaká nehoda, nesnažte se skvrnu čistit sami. Takovéto čištění často způsobí víc škody než užitku. Po téměř třiceti letech zkušeností máme své fígle téměř na vše, pokud víme, co skvrnu způsobilo. V ceně půjčovného se počítá s běžným ušpiněním od prachu a make-upu. Za šaty hnědé až černé kvůli přezutí nebo sundání spodničky je účtováno 1.000 Kč za nadměrné ušpinění.

Doporučujeme se vyhnout těmto věcem: barevné dýmovnice, nastříkané opálení, džínové bundy, obyčejné bublifuky, kolomaz, rozpuštěný asfalt a míza.

Co dělat při poškození?

Pokud šaty na nějakém místě roztrhnete, vezměte sichrajsku a díru sepněte. Při vracení pak díry prosím nahlaste, čištěním se totiž mohou ještě zvětšit a zhoršit. Takže se něco, co bychom mohli dřív bez problémů zašít, může stát trvalým poškozením šatů. V případě poškození účtujeme pouze náklady na opravu, nikoli celou pořizovací cenu šatů. Většinou se jedná o částku 200 – 2.000 Kč.

Doporučujeme se vyhnout těmto věcem: otevřený oheň, hořící cigarety, jiskry z dýmovnic, prskavek a ohňostrojů, výfuky motorek.

Máte své šaty pojištěné?

Rády bychom uvedly na pravou míru častý omyl, že salon má své značkové svatební šaty pojištěné proti poškození. Ve skutečnosti žádné takové pojištění na trhu není. Proto Vás prosíme, abyste byly na své svatební šaty pokud možno opatrné. V případě poškození účtujeme pouze náklady na opravu, nikoli celou pořizovací cenu šatů. Většinou se jedná o částku 200 – 2.000 Kč. Při neopravitelném poškození šatů je případně možné využít Vaši pojistku odpovědnosti.

COVID-19

Máte otevřeno?

V obou našich salonech máme momentálně otevřeno dle klasické otevírací doby. Kapacita salonů je omezena na 1 osobu na 15 m², proto je nutné se předem objednat. V souladu s platnými nařízeními vlády je podmínkou návštěvy našich salonů pouze respirátor FFP2, není třeba mít očkování ani testy.

Můžu změnit datum svatby?

Při změně termínu svatby z důvodu vládních nařízení nebo jakýchkoli jiných důvodů umožňujeme našim klientkám změnu objednávky. Vaše zálohy Vám uznáme na nový datum v horizontu až 3 let, případně i na jiné šaty dle Vašeho nového výběru. Zavolejte si a informujte se o dostupnosti svých vybraných šatů na alternativní termíny.

Co když se svatba kvůli karanténě zruší?

Pokud jste se rozhodli, že svatbu nebudete přesouvat na později a chcete ji úplně zrušit, u nás Vám žádné peníze nepropadnou. Rezervační poplatek můžete i po částech použít na jakékoli jiné zboží nebo služby z naší nabídky. Po zrušení objednávky od nás dostanete voucher v plné výši Vaší rezervační platby, který u nás můžete využít po dobu tří let.

Pokud chcete vrátit peníze, stornopoplatek činí 25% objednávky při zrušení více než 14 dní před datem svatby. Při pozdějším zrušení propadá celá rezervační platba 50%.