50 let Pronovias

Pronovias nedávno oslavil své 50. narozeniny a oslavu tohoto významného výročí pojal opravdu velkolepě – v Barcelona Museum of Contemporary Art probíhala od 5. do 10. května 2014 výstava šatů vyrobených od počátku až po současnost společnosti. Bylo možné vidět všechny ty nádherné staré kousky a pokrok vyvíjející se značky, ze které se postupem času stalo velmi zvučné a prestižní jméno ve svatebním průmyslu.

Tento výrobce svatebních šatů představil svou první svatební kolekci v roce 1964. Jeho historie ale sahá až do roku 1922, kdy byl otevřen rodinný podnik El Suizo specializující se na prodej hedvábí, krajek a výšivek. Zde to všechno začalo:

Vrcholem oslav půl století značky byl velkolepý týden svatební módy v Barceloně – známý Barcelona Bridal Week 2015. Zde návrháři značky Pronovias představili opravdové skvosty mezi svatebními šaty. Celá přehlídka trvala přibližně hodinu a půl. Výroční kolekce nese název „La Fábrica de los sueños“, což znamená Továrna snů.

Designéři se snažili vnuknout kolekci nostalgický nádech a předvedli střihy, které značka použila v posledních pěti desetiletích. Každý model byl tedy unikát s kouskem historie značky v novém kabátě.

Slavnostní přehlídku zahájila přední česká topmodelka – překrásná Karolina Kurková. Závěrem přehlídky byly pak nádherné sněhobílé krajkové šaty, které předvedla právě Karolina, zakrývající pouze to nejnutnější, součástí byl samozřejmě i dlouhý závoj. Opravdu dechberoucí, nezapomenutelný zážitek. Přehlídky a oslav se celkem zúčastnilo přes 2000 významných hostů z celého světa.

Podívejte se na záznam této velkolepé show: