Hladké svatební šaty

Svatební šaty v minimalistickém stylu

Minimalismus dnes už není jen umělecký směr, ale také životní styl. Je to návrat k jednoduchosti a funkčnosti, ovšem ne na úkor designu a stylu, jak by si snad někdo mohl myslet. A to, že i jednoduché věci bez zdobení, ornamentů a kanýrků mohou být opravdu elegantní a velkolepé, jsme mohli vidět v praxi například na královských svatbách Meghan Markle a princezny Eugenie.

Svatební šaty bez krajky

Ne každý je fanouškem krajky. V takovém případě mají nevěsty hned několik dalších možností. Hladké šaty zcela bez zdobení, ty bývají často pro ozvláštnění doplněné o sklady nebo řasení (viz Pronovias Ellen). Pokud se nebráníte trošce třpytu, můžete sáhnout i po šatech zdobených kamínky, perličkami, korálky nebo flitry.

Pronovias Ellen
Pronovias Kerr
Pronovias Durbin
Pronovias Morgan

Kvalitní zpracování

Pronovias má své šaty opravdu precizně vypracované, což se nejvíce projeví právě u hladkých šatů, kde je každá nedokonalost vidět nejvíc. Šaty proto i přes svou jednoduchost působí opravdu prémiově. Úzké střihy jsou z elastických materiálů a uvnitř mají shapewear, takže perfektně padnou a jsou překvapivě pohodlné.

Pronovias Enol
Pronovias Malena
Pronovias Iocaste
Pronovias Eureka

Jednoduché boho šaty

Velký nárůst popularity neformálních venkovních obřadů v přírodě a u moře jde ruku v ruce s oblíbeností svatebních šatů v bohostylu. A dává to perfektní smysl. Klasické saténové šaty s krinolínou se na palouk u stodoly moc nehodí. Navíc se v nich nevěsta po louce zrovna neproběhne. Proto je logické zvolit spíše volné, splývavé, pohodlné střihy, které vás nebudou nijak omezovat a budou lépe korespondovat s okolní přírodou.

Pronovias Tengger
White One Rakkaus
Pronovias Barry
Pronovias Danakil

Jednoduché šaty pro náročné

Atelier Pronovias ve své haute couture kolekci hladkých šatů používá pravé hedvábí, látky jsou proto příjemně lehké a pohodlné. Kombinují se s elastickými bavlněnými podšívkami a jen minimálně vyztuženými živůtky. Výsledkem jsou ty nejpohodlnější svatební šaty, jaké najdete. Na nádherné aplikace z křišťálků se použivají Swarovski Elements. Podívejte se na celou kolekci zde.

Atelier Pronovias Cynthia
Atelier Pronovias Castel
Atelier Pronovias Rafia
Atelier Pronovias Rambla

Rozevláté a splývavé sukně

Neřasené sukně mohou být také volné a rozevláté. Kolové střihy mají tu výhodu, že v pase není žádný materiál navíc – sukně krásně splývá přes boky a nic jim opticky nepřidává. Je to proto vhodná varianta splývavého střihu pro všechny velikosti včetně těch větších.

White One Pixie
White One Spring
White One Euphrasia
White One Boneset

Svatební šaty s rukávem

Výhodou i nevýhodou plných rukávů je, že opravdu zahřejí. Nedoporučujeme je proto volit ve žhavých měsících jako jsou červenec a srpen. Je také potřeba počítat s tím, že látka není pružná a rukáv vás proto mírně omezí v pohybu. Pokud tedy plánujete divokou párty do rána, mějte připraveny šaty na převlečení, nebo zvolte dvoudílné svatební šaty se samostatným topem, který můžete podle potřeby sundat.

White One Nanya
White One Ljubezen
White One Maitasun
White One Pendo

Dvoudílné hladké šaty

Nemůžete se rozhodnout mezi šaty s rukávem a bez rukávu? Užijte si na svou svatbu dva vzhledy v jednom s touto kolekcí dvoudílných svatebních šatů Mix&Match od značky White One Barcelona - vyberte si hladké podvlékací šaty a kombinujte je s libovolným topem. Prohlédněte si celou kolekci zde.

Maitea
Maitea + Suki
Caris
Caris + Adelpha