Svatební šaty pro těhotné nevěsty

Těhotenské svatební šaty

To, že jste v době své svatby těhotná, neznamená nutně, že musíte mít těhotenské svatební šaty.

Pokud byste měla mít svatbu až v 8. nebo 9. měsíci, čekáte dvojčata, nebo máte prostě už hodně velké bříško, máme k dispozici i těhotenské svatební šaty. Při prvním těhotenství je bříško často menší, než při těch dalších. Obecně ale i tak platí, že v šestém měsíci ještě těhotenské šaty mít nemusíte. Stačí trochu upravit klasické svatební šaty. Můžete tak vybírat z většiny našich svatebních šatů, kromě těžkých a hodně vyztužených modelů a šatů korzetových - korzet by totiž tlačil na bříško. 

S úpravami našich šatů máme spoustu zkušeností a s ohledem na Vaši konfekční velikost Vám dokážeme doporučit šaty, které odpovídají Vašemu vkusu a zároveň bude možné je upravit pro těhotenské bříško.

Šestý a sedmý měsíc je období, kdy bříško více roste a všechno se mění z týdne na týden. U každé těhulky je to dost individuální, proto děláme krejčovskou zkoušku a úpravy šatů až v týdnu před svatbou. Už při výběru šatů bereme v úvahu, že šaty musí mít velikostní rezervu, protože bříško i prsa budou logicky čím dál větší. Termín výběru šatů bych doporučila tak 1-3 měsíce před svatbou.

Svatební šaty vhodné na velké bříško (8. a 9. měsíc)

Svatební šaty vhodné na střední bříško (5. a 6. měsíc)

Těhotným nevěstám do cca 6. měsíce upravíme klasické svatební šaty tak, že šev mezi živůtkem a sukní posuneme na šatech výš, až nad bříško a vytvoříme tak zvýšený pas.

Samozřejmě už v šestém měsíci můžete mít i těhotenské svatební šaty, ale většina nevěst v šestém měsíci vypadá v těchto šatech zbytečně o jednu i dvě velikosti větší. Jsou totiž prostřižené hned pod prsy, aby udělaly dostatek místa pro velké klenuté břicho, které mají nevěsty v 8-9 měsíci. V šestém měsíci ale ještě máte bříško posazené o něco níž - pod prsy pak máte své jediné štíhlé místo. To byste v těhotenských šatech ale úplně schovala - naopak chceme toto štíhlé místo ukázat, abyste zbytečně nepůsobila mnohem větší, než jste.